PaletteDesign.pl

strona internetowa

Strona promująca serię mebli

PaletteDesign.pl - strona stworzona przez enze.pl (Piotr Kopaniszyn)

PalletteDesign.pl

Ta witryna powstała by zaprezentować serię nowoczesnych mebli, których projekt powstał na bazie palet towarowych. Pomysł powstania mebli był inspirowany wyglądem palet, ale już wykonanie nie – meble są znacznie lepsze 🙂 Gdy ich dotkniemy, czy przyjrzymy się bliżej, wówczas rozumiemy, że materiały z jakich je wykonano są znacznie wyższej jakości niż to ma miejsce w przypadku palet. Dbałość o detale w produkcji poszczególnych elementów, to już w ogóle „niebo, a ziemia” – nie ma co porównywać do palet.

 

Praca nad projektem

Lubię takie projekty 🙂 Od Zleceniodawcy dostałem niemal pełną swobodę w projektowaniu. Sam Zleceniodawca zatroszczył się natomiast o treści jakie mają się znaleźć na stronie. Otrzymałem zdjęcia, których rozwinięciem były te dodatkowe, przygotowane do wyświetlania jako animacje 360°. Teksty na stronę również przygotował Zleceniodawca i co więcej postarał się o ich tłumaczenie przez natywnego tłumacza języka francuskiego (Francja miała być jednym z głównych odbiorców tych produktów). Tak więc miałem komplet materiałów do dyspozycji, a z takimi materiałami miło się pracuje.

Do mnie należało zebrać to w całość i przedstawić w możliwie jak najefektowniejszej, a jednocześnie przystępnej formie.

Idąc w tym kierunku, postanowiłem użyć nietypowego slidera na otwarciu witryny. Dodał on ruchu na stronie i pozwolił przykuć uwagę produktem. W sliderze umieściłem wizualizacje otrzymane od zleceniodawcy. To był strzał w 10-tkę. Świetne obrazy, w niebanalnym pokazie slajdów dały pożądany efekt. Strona przyciąga uwagę.

Dodatkowo na stronie głównej umieściłem również zajawki produktów. Jako, że seria nie zawiera wielu elementów, więc mogłem sobie na to pozwolić. Dzięki temu odbiorca już na wstępie wie z czym ma do czynienia i po szybkim oglądzie, może wejść w kartę konkretnego produktu, gdzie pozna jego szczegóły – opis, zdjęcia i prezentacje 360°.

Strona jak wspominałem została przygotowana w dwóch wersjach językowych, a udało się to zrobić w sposób bezproblemowy dzięki specjalnej wtyczce. Łączy ona dwie strony – jedną w języku polskim, drugą w języku francuskim – w siostrzane pary, co sprawia, że z każdej podstrony w jednym języku można bezpośrednio (klikając w górnym prawym rogu stosowną ikonę) przejść do jej odpowiednika w drugim języku. Wszystko odbywa się płynnie i intuicyjnie. Plugin czuwa również by w zależności od kraju w jakim będzie otwierana witryna, otwierała się ona w stosownym języku. Innymi słowy w Polsce otworzy się nam wersja polska, we Francji, francuska.