LESNYDWOR.bieszczady.pl

strona internetowa

Klimatyczne noclegi w Bieszczadach

lesnydwor.bieszczady.pl - strona stworzona przez enze.pl (Piotr Kopaniszyn)
  1. W Strona główna
  2. Strony WWW
  3. Leśny Dwór w Wetlinie

LeśnyDwór.bieszczady.pl

Pod projektem graficznym Leśnego Dworu niestety nie mogę się podpisać – nie jest mój. Ale nie znaczy to, że mi się nie podoba, wręcz przeciwnie. Strona jest niemłoda, ale jej projekt – według mnie – wciąż świetnie oddaje klimat miejsca, które ma opisywać.

Do mnie strona ta trafiła jako materiał do „poprawek”, a właściwie do postawienia strony na nowo. Witryna mając swoje lata (jeśli dobrze pamiętam miała 5 czy 6 lat) nie pracowała już poprawnie. Choć na komputerach stacjonarnych czy laptopach można było przejrzeć jeszcze sporo jej treści, to w przypadku urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety praktycznie nie można było zobaczyć nic. Właściciele Dworku – niezwykle sympatyczne starsze małżeństwo – chcieli zachować dotychczasową formę strony. Ja widząc jak prezentuje się witryna, nawet nie próbowałem Ich od tego odwodzić. Jak mówi stare powiedzenie: „po co psuć skoro jest dobrze?”. Projekt był dobry, ale jego fundament był w tragicznym stanie. Kombinowanie i „łatanie” problemów doraźnymi rozwiązaniami było niczym rzucanie zaprawy na popękane fundamenty. To byłoby tylko udawanie, że problem został rozwiązany. Dlatego zacząłem od podstaw.

 

Praca nad projektem

Praca nad takim projektem jest inna niż zwykle no i co tu kryć, łatwiejsza nie jest (choć mogłoby się wydawać, że będzie bo mamy już projekt graficzny, więc jakaś część całej pracy nam odpada). W przypadku takiej pracy problemem jest to, że mamy osiągnąć efekt, który został uzyskany często przez zupełnie inne narzędzia niż te, którymi my operujemy. Czyli trzeba ugryźć temat z innej strony. Trzeba się sporo nakombinować i poświęcić wiele godzin na rozwiązanie problemów technicznych, których w ogóle by nie było gdybyśmy pracowali nad własnym projektem.

Tak więc, lekko nie było, ale efekt został osiągnięty 🙂 Różnica pomiędzy starą wersją, była tak mała, że właściwie dostrzeżenie jej było możliwe jedynie bezpośrednio obserwując jedną i drugą stronę na dwóch monitorach obok siebie. Dziś strona pracuje idealnie na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Oczywiście by tak było nadal, trzeba ją regularnie uaktualniać, by nadążała za postępem w Internecie, no ale to już temat na inną opowieść 🙂

 

Ciekawostka

Drobiazgiem, na który warto zwrócić uwagę przeglądając stronę Leśnego Dworu jest również tło strony. To nie przypadkowe wypełnienie, a bardzo stare makatki, które odwiedzając Państwa Ostrowskich w Leśnym Dworze, możemy zobaczyć na własne oczy.

I to tyle opowieści. Teraz pozostaje mi jedynie zachęcić Cię do odwiedzenia tego klimatycznego miejsca i skorzystania z gościny Pani Grażynki oraz Pana Piotra – polecam!