INVIGILIX.pl

strona internetowa

Biuro detektywistyczne

invigilix.pl - strona stworzona przez enze.pl (Piotr Kopaniszyn)

INVIGILIX.pl

Strona invigilix.pl jest rodzajem wizytówki internetowej, a wykonywałem ją dla nowopowstałego Biura Detektywistycznego INVIGILIX.

Jej Zleceniodawca na projekt nałożył pewne ramy – strona nie miała kojarzyć się z militariami, agencjami bezpieczeństwa, wojskiem lub policją. Miała być stonowana i poważna (ale bez przesady). Nie miała również onieśmielać – mówiąc niejako: „Jesteśmy wielcy i w ogóle hiper-super, więc skorzystaj z naszej oferty”. Przede wszystkim, zgodnie z dewizą firmy: „Detektyw – człowiek z licencją na pomaganie”, miała dawać odwiedzającemu ją, potencjalnemu klientowi poczucie, że trafił w odpowiednie miejsce – do firmy, która go rozumie i pomoże w rozwiązaniu problemu.

 

Praca nad projektem

Cóż starałem się sprostać tym wymaganiom 🙂 Ograniczyłem zatem między innymi efekty wizualne. Firma INVIGILIX ma dość atutów w swojej palecie usług i narzędzi, którymi wspiera klientów. Stosowanie dodatkowych zabiegów zwracających na nią uwagę, w tym wypadku mogłoby być źle odebrane. Stąd też na stronie niemal wyłącznie (jest kilka małych wyjątków) pojawiły się animacje typu fade in. Dzięki temu zabiegowi, bloki testowe, nagłówki czy ikony, delikatnie pojawiają się na stronie. To daje dodatkowy efekt delikatności. Zdjęcia w tle mają nałożoną białą warstwę z półprzeźroczystością. To sprawia, że nie wybijają się agresywnie, a jedynie sygnalizują swoją obecność.

Cała witryna utrzymana jest głównie w kolorze bieli, która przełamywana jest jedynie przez, akcenty w kolorze: „brudny” musztardowy oraz bardzo ciemny popiel.

Strona w efekcie końcowym ma lekki i łagodny charakter, co wpisuje się w ogólne założenia projektu, a przede wszystkim wpasowała się w gust i potrzeby Zleceniodawcy. A co Ty o niej myślisz? Kliknij na przycisk obok, i odwiedź stronę. Chętnie poznam Twoją opinię 🙂