Niemczukowka.pl

Strona internetowa

Pensjonatu Niemczukowka

niemczukowka.pl - strona stworzona przez: Piotr Kopaniszyn (firma enze .pl)

Niemczukowka.pl

Strona ta jest projektem prezentującym ofertę pensjonatu NIEMCZUKÓWKA. Pensjonat ów jest ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy chcą zwiedzić Bieszczady jak również dla tych, którzy szukają wytchnienia. Jest położony w malowniczym miejscu, tuż u podnóża bieszczadzkich szczytów, w miejscowości Smerek.

 

Praca nad projektem

Pracując nad tą stroną miałem spore pole manewru. Choć właścicielka pensjonatu – Pani Justyna – wskazała mi stronę, która miała być dla mnie swego rodzaju „drogowskazem”, to jednak, ani Ona, ani ja nie dążyliśmy do tego by powstająca witryna była klonem pierwowzoru. Dzięki temu tak ja miałem frajdę z tworzenia czegoś nowego, jak i Pani Justyna mogła liczyć na coś unikalnego.

Ważnym elementem tej witryny są zdjęcia. Wykonał je nie znany mi fotograf, którego wynajęła Zleceniodawczyni. Co tu dużo mówić, zrobił kawał dobrej roboty. Zdjęcia wnętrz ładnie eksponują ich mocne strony, ale nie tylko one przykuwają uwagę. Zdjęcia plenerowe sprawiają, że aż chce się wyjść w góry i poczuć na własnej skórze wiatr owiewający szczyty wznoszące się nad bujnymi lasami i rozległymi połoninami.

Tekst na stronie to w dużym stopniu moja praca. Wprawdzie adres niemczukowka.pl był już od wielu lat zagospodarowany przez Właścicielkę pensjonatu, to jednak pełnił on głównie rolę kontaktową. Teraz strona miała nabrać nowego charakteru więc choć tekstu nie miało być dużo to jednak musiał się on pojawić w dłuższej formie. Wynikało to chociażby z dwóch powodów. Z jednej strony musiał zachęcająco opowiedzieć o miejscu jakie przedstawia witryna, z drugiej strony musiał „przekonać” nie tylko turystów, ale również boty wyszukiwarek. W botach miał wzbudzić „przekonanie”, że ta strona WWW jest miejscem, które należy promować w wynikach wyszukiwania. Tak więc zacząłem opowiadać. Robiłem to jednak tak by dopasować tekst do wymogów wyszukiwarek. Nie będę teraz oczywiście opowiadał na czym skupiają się boty, ale wspomnę, że ostatecznie się udało. Tekst spodobał się Zleceniodawczyni, a boty też wydają się być szczęśliwe 😉

Pracę nad tą stroną miło wspominam chyba z dwóch głównych powodów. Po pierwsze podejście Zleceniodawczyni – bezproblemowe. Choć Pani Justyna wiedziała czego chce, to jednak doceniała wszelkie sugestie i chętnie przychylała się do dodatkowych pomysłów. Po drugie, efekt końcowy po prostu jest tym na co lubię patrzeć. Czysty, klarowny i przejrzysty projekt, na który zwrócił uwagę już nie jeden z moich klientów. Zachęcam zobacz go na żywo: niemczukowka.pl