Strona internetowa

Strona internetowa to dziś rzecz niezwykle pospolita. Często jednak bywa, że to, co wygląda na pospolite, po przyjrzeniu się bliżej staje się czymś ciekawym, czasem pasjonującym.

Przyjrzyj się stronom WWW 😉

uGoców.pl

uGoców.pl

Agroturystyka w pełnym wydaniu – wypoczynek, ruch, emocje, wspomnienia.

Pracę nad tą stroną rozpocząłem od sesji zdjęciowej, o której wspomniałem tutaj. Mając sporą dawkę zdjęć nie musiałem się martwić o treści graficzne. Jak wspomniałem we wstępie do tego działu praca nad stroną przebiega jednak różnie. Każda ma własny harmonogram i dynamikę.

LESNYDWOR.BIESZCZADY.pl

LESNYDWOR.BIESZCZADY.pl

Tę stronę tworzyłem od nowa bazując na starej szacie graficznej. To też ciekawe wyzwanie

Pod projektem graficznym Leśnego Dworu niestety nie mogę się podpisać – nie jest mój. Ale nie znaczy to, że mi się nie podoba, wręcz przeciwnie. Strona jest niemłoda, ale jej projekt – według mnie – wciąż świetnie oddaje klimat miejsca, które ma opisywać.

Tworzenie strony WWW to – tak jak w przypadku wielu innych, nawet codziennych zajęć – praca twórcza. To czasem nawet rodzaj sztuki, ale tu takich stron raczej nie będę prezentował 🙂

Tu znajdziesz strony wykonywane dla firm i osób prywatnych. Najczęściej są to strony informacyjne, prezentujące ofertę firm, dla których zostały stworzone. Rzadziej pojawią się witryny mówiące o zainteresowaniach, hobby czy pracy artystycznej Zleceniodawcy.

Większą ich ilość prezentuję na mojej stronie firmowej: enze.pl. Tutaj będę starał się, co jakiś czas pokazywać kolejne projekty, przedstawiając genezę ich powstania i omawiając pracę pod z nieco innym kątem niż to robię na stronie enze.pl.

PROMERIT.pl

PROMERIT.pl

To też był nie do końca typowy projekt. Dlaczego? o tym wkrótce

promerit..pl jest stroną firmową biura zajmującego się wyceną nieruchomości.Historia budowy tej witryny jest rochę podobna do historii powstania nowej wersji strony lesnydwor.bieszczady.pl. Podobieństwo polega na tym, że tu również miałem bazować na starym projekcie.

Oglądając kiedyś film dokumentalny o jednym z wokalistów, a zarazem kompozytorów, byłem zaskoczony tym jak ów mistrz komponował swoje piosenki. Dla mnie, laika, człowieka, który składa jedynie słowa (nie nuty) wyobrażenie, że słowa układa się pod już wcześniej napisaną muzykę wydawało się czymś normalnym, naturalnym. Odwrócenia tej kolejności właściwie nie brałem pod rozwagę – to było dla mnie nieprawdopodobne, a może nawet „nienormalne”. Tymczasem on, teksty dostawał od swojego przyjaciela. Muzykę komponował później. Dla niego to było normalne. Czuł się w komponowaniu jak „ryba w wodzie”, więc tworzenie melodii pod tekst było dla niego czymś naturalnym i oczywistym.

PALETTEDESIGN.pl

PALETTEDESIGN.pl

PALETTEDESIGN.pl to strona produktowa, wykonana dla Piatkowski Consulting

Witryna ta powstała by zaprezentować serię nowoczesnych mebli, których projekt powstał na bazie palet towarowych. Pomysł powstania mebli był inspirowany wyglądem palet, ale już wykonanie nie – meble są znacznie lepsze 🙂

SZEWC.SANOK.pl

SZEWC.SANOK.pl

Nawet szewc potrzebuje dziś strony by móc funkcjonować na rynku.

Wkrótce

pojawi się tu więcej treści. Proszę daj mi więcej czasu 😉

MONIKISMAKOŁYKI.pl

MONIKISMAKOŁYKI.pl

A jeśli chcecie zjeść coś dobrego, to zapraszam tutaj.

Wkrótce

pojawi się tu więcej treści. Proszę daj mi więcej czasu 😉

Dlaczego o tym piszę właśnie tu? Bo po latach dostrzegłem pewną analogię pomiędzy tworzeniem piosenek, a powstawaniem stron internetowych. I w tym i w tym przypadku można podejść do tematu co najmniej z dwóch stron.

Tworząc stronę WWW, można oprzeć się na tekście, zdjęciach, i innych multimediach – czyli ogólnie treści (to tak zwany content). Na tym bazując, można budować nowy twór, jakim jest strona internetowa. Ale nie zawsze te treści mamy. Niekiedy mamy zlecenie i jakieś założenia koncepcyjne, ale treść spływa na koniec, lub w trakcie pracy nad witryną. Innymi słowy, czasem mamy tekst, a czasem muzykę, raz trzeba dopisać jedno raz drugie – jak w piosence.

Tutaj postaram się opowiedzieć jak każda z tych koncepcji pracy nad stroną przełożyła się na konkretne projekty. Także jak wizje klienta i moje (bo strona internetowa to często miejsce, w którym wykluwają się pomysły nie tylko jednej osoby), zmaterializowały się. Jak połączyły się w jedną całość i dały początek nowemu bytowi.

W tworzeniu stron internetowych pociąga mnie również to, że dzięki nowym technologiom mam możliwość tworzyć coś nie tylko praktycznego i funkcjonalnego, ale również estetycznego, a czasem pięknego. O tym także będę chciał czasem wspomnieć.

OK, więc dość słów. Teraz zapraszam Cię do poznania niektórych z moich projektów – miłej wirtualnej wycieczki życzę 🙂

INVIGILIX.pl

INVIGILIX.pl

Wizytówka internetowa wykonana dla Biura Detektywistycznego INVIGILIX.

Strona invigilix.pl jest rodzajem wizytówki internetowej, a wykonywałem ją dla nowopowstałego Biura Detektywistycznego INVIGILIX.

Jej Zleceniodawca na projekt nałożył pewne ramy – strona nie miała kojarzyć się z militariami, agencjami bezpieczeństwa…

MONIKISMAKOŁYKI.pl

NIEMCZUKOWKA.pl

Jeśli wypoczywac, to w Bieszczadach. Jeśli Bieszczady to Smerek. Jeśli Smerek, to niemczukówka.

Strona ta jest projektem prezentującym ofertę pensjonatu NIEMCZUKÓWKA. Pensjonat ów jest ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy chcą zwiedzić Bieszczady jak również dla tych, którzy szukają wytchnienia. Jest położony w malowniczym miejscu, tuż u podnóża bieszczadzkich szczytów, w miejscowości Smerek.