Fotografia

Od dziecka fotografia jest moim wielkim hobby. Mogę za to podziękować moim rodzicom, którzy nie gasili tej pasji, a na tyle, na ile mogli, pomagali mi ją rozwijać. Dzisiaj chciałbym Ci pokazać niektóre ze zdjęć, które z jakichś powodów pozostały w mojej głowie na dłużej.

INVIGILIX.pl

Islandia zimą

Znajdziesz tu graficzny zapis mojego kilkudniowego pobytu na tej wyspie.

Ta strona przedstawia zapis kilkudniowej wycieczki jaka trafiła mi się w niezwykłe miejsce - na wyspę zwaną Islandia.

Przeczytaj o sesji
Pensjonat z duszą

Pensjonat z duszą

Ta sesja posłużyła promocji jednego z bieszczadzkich pensjonatów.

Wkrótce

pojawi się tu więcej treści. Proszę daj mi więcej czasu 😉

Już za niedługo coś tu znajdziesz

Dzięki smartfonom fotografia stała się wszechobecna. Dzięki filtrom, które możemy nałożyć na nasze zdjęcia już w smartfonie, każdy może uzyskać niebywały efekt. Dzięki zerowym kosztom, możemy robić tysiące zdjęć, a w końcu wyjdzie nam coś, co będzie miało jakieś walory. Czy jest jeszcze sens robić zdjęcia? Czy nie ginie ten sens w przeroście ilości nad treścią?
Osobiście myślę, że zdjęcia warto jest robić zawsze. Zdjęcie, które wykonujemy jest „nasze”. Pokazuje nasze spojrzenie na otaczający nas świat. Jest odbiciem naszego wnętrza i osobowości. Bez słów opowiada, jakimi ludźmi jesteśmy, a ta opowieść przedstawia nas wszystkim, którzy na te zdjęcia patrzą – tym dzisiaj, i tym jutro.

Ja fotografią zawsze zajmowałem się amatorsko i hobbystycznie. Tak w zasadzie pozostało (choć wykorzystuję ją również w pracy zawodowej). Bawię się nią, gdyż jest czymś, co pozwala utrwalić emocje i zatrzymać czas. Niezwykłym jest oglądać własne lub cudze zdjęcia i móc przenieść się w czasie, a co więcej móc doświadczyć emocji towarzyszących fotografowi lub fotografowanym. To coś, czego nawet nie daje film. Tu można poruszyć wyobraźnię i poczuć to wszystko głębiej jakby się tam było, albo jakby to było teraz i tu. Jak to dobrze, że pojawił się na świecie taki wynalazek jak aparat fotograficzny ?

Folwark u Goców w obiektywie

Folwark u Goców

Te zdjęcia powstały z myślą o publikacji na stronie internetowej.

Galeria ta zawiera kilkanaście zdjęć spośród dużej kolekcji wykonanej z myślą o stworzeniu strony dla gospodarstwa agroturystycznego Folwark u Goców.

Sesja ta była czymś co miło wspominam. Podczas jej wykonywania towarzyszyli mi bardzo serdeczni ludzie...

Przeczytaj o sesji
Zdjęcia macro w wydaniu Piotra Kopaniszyna

Macro

Obejrzysz obrazy fauny i flory, jednak nieco większe niż zwykle je widujemy.

Wkrótce

pojawi się tu więcej treści. Proszę daj mi więcej czasu 😉

Już za niedługo coś tu znajdziesz
Ruch

Ruch

Choć to domena filmu w tej sekcji możesz zobaczyć zdjęcia oddające ruch.

Wkrótce

pojawi się tu więcej treści. Proszę daj mi więcej czasu 😉

Już za niedługo coś tu znajdziesz

W tej sekcji, od czasu do czasu będę starał się podzielić z Tobą takimi zdjęciami, które szczególnie utrwaliły się w mojej pamięci, lub które przedstawiają jakąś opowieść. Czasem taka opowieść pojawia się niespodziewanie. Niekiedy sesja, która ma jedynie przedstawić jakąś firmę czy usługę, coś co ma wypełnić stronę WWW czy drukowany katalog, potrafi przybrać formę, która na długie lata utrwali przekaz idealnie opisujący ludzi i przedmioty. Przekaz, który nawet dla osób żyjących za X lat będzie czymś wartościowym, do czego będą chętnie wracać.

Zatem zapraszam Cię do przejrzenia tej skromnej galeri i doświadczenia uczuć, które towarzyszyły mi podczas robienia tych zdjęć.

 

Przyszłość

Przyszłość

Co przyniesie przyszłość

Kliknąłeś by zobaczyć przyszłość? 🙂
Jak tylko przyjdzie przyszłość, i uda mi się ją utrwalić na fotografii, wrzucę ją tutaj? 🙂

Zapraszam już wkrótce