uGocow.pl

strona internetowa

Folwarku u Goców

uGocow.pl - strona stworzona przez enze.pl (Piotr Kopaniszyn)

uGocow.pl

Pracę nad tą stroną rozpocząłem od sesji zdjęciowej, o której pisałem tutaj. Mając sporą dawkę zdjęć nie musiałem się martwić o treści graficzne. Jak wspomniałem we wstępie do tego działu, praca nad stroną przebiega jednak różnie. Każda ma własny harmonogram i dynamikę. Raz mam do dyspozycji wszystkie materiały na wstępie, a innym razem treści spływają w trakcie prac. W tym przypadku była to właśnie ta druga opcja.

 

Praca nad projektem

Projektując witrynę, poszczególne podstrony zbudowałem tak, bym mógł je zapełniać tekstem wypełniając przestrzenie między zdjęciami. Takie rozwiązanie pozwoliło mi nie martwić się czy tekstu dostanę relatywnie niewiele czy dużo. Jeśli miałbym go sporo, wówczas dorzuciłbym po prostu jeszcze kilka zdjęć na daną podstronę i oblałbym je tekstem.
Strona główna, podzielona na wyraźne sekcje, jest swego rodzaju tablicą reklamującą poszczególne podstrony, czyli działy tematyczne witryny. Sprawia to wrażenie jakby strona była pełna przeróżnych treści i bogata w teksty. To też ukłon w stronę wyszukiwarek, które badają ilość i jakość tekstów na stronach WWW. Robią to ze szczególnym naciskiem na stronę główną, a tu strona główna -dzięki wykorzystaniu zajawek z poszczególnych podstron- prezentuje sporą dawkę treści.

Dodatkowym elementem uzupełniającym stronę WWW, a przy tym projektowanym przeze stało się logo Folwarku u Goców.

Logo zgodnie z życzeniem Zleceniodawcy, miało nawiązywać do wiodącej gałęzi działalności gospodarstwa, a zarazem największej jego atrakcji – hodowli koni. Zleceniodawcy zależało również by w sygnecie znalazła się klacz ze źrebięciem, co miało sygnalizować, iż Gospodarstwo zajmuje się również rozmnażaniem koni i opieką nad młodymi. Tworząc logo starałem się nawiązać do powyższych założeń, a przy tym zmierzać do tego by było ono jak najbardziej czytelne i rozpoznawalne. Efekt ten uzyskałem przez małą ilość elementów i subtelne nawiązanie logotypem do estetyki westernów, które w naszej kulturze mocno wbiły się w zbiorowej wyobraźni, a które szczególnie wiążą się z wypasem, ujeżdżaniem, opieką nad koniem i rajdami konnymi w plenerze.